NAPRAWA AUT Z USA

Sprowadzenie auta z USA to sposób na wymarzone "4 kółka".

Faktem jest, że za ułamek ceny w Polsce, możemy mieć auto z niskim przebiegiem i sprawdzoną historią. Na rynku jest wiele firm, które oferują swoim klientom kompleksową usługę sprowadzenia auta do Polski, czasem nawet z naprawą włącznie. Wielu klientów jednak decyduje się na naprawę auta w sprawdzonym zakładzie blisko domu, tak aby mieć wszystko pod kontrolą. Wybór pośrednika najczęściej podyktowany jest warunkami finansowymi, choć często też renomą i marką. Należy pamiętać, żeby dopasować ofertę do swoich potrzeb. Wybierając budżetowe rozwiązanie, miejmy z tyłu głowy, że po naszej stronie będą wszystkie formalności związane z tłumaczeniem dokumentów oraz procedurą akcyzową. "Droższe" firmy natomiast są w stanie zaoferować swoje doświadczenie, które przełoży się na oszczędność pieniędzy na etapie transportu czy clenia. Nie chcemy reklamować żadnej z firm, dlatego wyboru należy dokonać z głową. Naprawa auta z USA - krok po kroku.

naprawa blacharska - naprawa lakiernicza - kompletna naprawa - zakup części - procedura akcyzowa - tłumaczenie dokumentów

29 maja 2024
Dlaczego lakier na zderzaku ma inny kolor?
08 lutego 2024
Akcja serwisowa lub akcja przywoławcza, tak najczęściej...
06 lutego 2024
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad olejem w Twoim aucie?

CO JESZCZE POWINIENEM WIEDZIEĆ?

Zakup auta z USA to loteria z pewnym ograniczonym prawdopodobieństwem. Nauczeni doświadczenie, zawsze robimy rekonesans jeśli nie znamy jakiegoś auta. Każdemu potencjalnemu klientowi polecamy skonsultować swój zakup z zakładem blacharsko-lakierniczym. Pozwoli to zaoszczędzić kosztów, uniknąć problematycznych uszkodzeń i skrócić czas ewentualnej naprawy. Rzetelny zakład posiada kompleksową wiedzę i zna mechanizm napraw blacharsko-lakierniczych. Każdego klienta zachęcamy do konsultacji z serwisem, przed dokonaniem zakupu.

SPOSÓB I JAKOŚĆ NAPRAWY - CZYLI NAPRAWA AUT Z USA W KONTEKŚCIE FINANSÓW

Kwestie finansowe są bardzo ważne i chyba nie ma takiej osoby, dla której nie ma to kompletnie żadnego znaczenia. Każdemu klientowi zależy by naprawa została przeprowadzona zgodnie ze sztuką, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. Każda naprawa musi być konsultowana na tle kosztów, ponieważ to klient płaci za naprawę. Do napraw mogą być użyte części używane oryginalne, nowe oryginalne lub nowe zamienniki. Z doświadczenia wiemy, że takie elementy jak maska czy zderzak, powinny być oryginalne, ponieważ rzutować to będzie na efekt naprawy. W przypadku elementów mniej wyeksponowanych, w tym elementów mechanicznych, można pokusić się o wykorzystanie zamienników, ponieważ są dużo tańsze, a wciąż spełniają swoje rolę. Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach, czyli w uszkodzeniach ukrytych. To zawsze jest jedna wielka niewiadoma, ponieważ zdjęcia z aukcji są zawsze bardzo pobieżne, natomiast rzutować to może na całość naprawy. Wykonywanie skomplikowanych kosztorysów na etapie wygranej aukcji zupełnie mija się z celem, ponieważ rzeczywistość pokazuje, że wartości te potrafią się różnić nawet o 50%.

ILE TO POTRWA? - NAPRAWA AUT Z USA Z ZEGARKIEM W RĘKU

Drugim istotnym elementem związanym z naprawą auta z USA jest czas.  Zaraz po kosztach, to drugi temat który interesuje klienta. Kwestia czasu jest tak samo abstrakcyjna jak koszty. Na czas naprawy składa się przede wszystkim selekcja części i ich dostępność, ustalenie kosztorysu, czas logistyki i na końcu czas samej naprawy. Naprawa natomiast również ma swoje etapy, począwszy od demontażu auta, przechodząc przez prace blacharskie, kończąc na pracach lakierniczych. W zakresie napraw mogą znajdować się również prace detailingowe takie jak korekta lakieru, aplikacja powłok ochronnych czy folii zabezpieczających. Praktyka pokazuje, że większość napraw kończy się w 2-3 tygodnie, chociaż zdarzają się skomplikowane przypadki, które potrafią stać w serwisie nawet 6 miesięcy.

CO POWINIENEM ZROBIĆ PO WYGRANEJ AUKCJI?

Naprawa aut z USA swój formalny początek ma jeszcze za oceanem. Przede wszystkim należy dopełnić wszystkich formalności związanych z aukcją, tzn. rozliczyć wszystkie koszty ustalone z pośrednikiem, najczęściej jest to koszt auta, prowizja domu aukcyjnego, transport po stanach oraz frach morski. W drugiej kolejności należy wybrać zakład blacharsko-lakierniczy, który przeprowadzi naprawę. Wybór miejsca naprawy powinien być podyktowany uszkodzeniami na pojeździe oraz możliwościami, jakie oferuje dany zakład. Najkorzystniej dla klienta jest wtedy, gdy zakład operuje kompletem usług, które poza naprawą, dostosują również auto do wymogów rynku europejskiego. 

OSTATNIA PROSTA PRZED NAMI - AUTO JEDZIE DO POLSKI

Na tym etapie importu, ekscytacja każdego właściciela pojazdu zakupionego w USA sięga zenitu, bowiem już za kilka dni lub godzin, auto będzie w Polsce i będzie można je obejrzeć. Firmy transportowe dostarczają auta w miejsce wskazane przez klienta, jednak najczęściej jest to bezpośrednio plac MLP Serwis. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla klienta, tym bardziej, że dostawy aut realizowane są w różne dni tygodnia, czasem o bardzo abstrakcyjnych porach. Ważne też, aby pojazd do czasu naprawy zaparkowany był w miejscu bezpiecznym, przeznaczonym do tego. Zarówno odbiór auta, jak i jego parking są w naszej firmie BEZPŁATNE.

KIEDY ROZPOCZNIE SIĘ NAPRAWA AUTA Z USA?

Kiedy auto mamy już na placu, możemy zaplanować proces naprawy. Na tym etapie, klienci często pytają nas o wpływ naprawy na ich bezpieczeństwo, pytają również o badanie techniczne oraz wszystkie dokumenty niezbędne do rejestracji auta na terenie Unii Europejskiej. Przyznać należy, że era "odpadów", czyli mega uszkodzonych aut z USA już się skończyła. Aktualnie na topie są auta, które są uszkodzone w sposób delikatny. Bez dwóch zdań, tylko takie auta rekomendujemy swoim klientom, ponieważ ma to wpływ na ich bezpieczeństwo, a poza tym na dalszą odsprzedaż. Zdecydowanie łatwiej jest sprzedać auto, które było uszkodzone kosmetycznie, niż takie z wyrwanym silnikiem. Jeśli chodzi o dokumentację, bywa różnie. Klienci wybierający budżetową ofertę, otrzymują wyłącznie oryginał dokumentów i z naszą pomocą dokonują tłumaczenia ich na język polski, jak również musimy ich przeprowadzić przez procedurę akcyzową. Zatem przed rozpoczęciem naprawy należy zaprosić rzeczoznawcę do wykonania opinii, na podstawie której  klienci dokonają opłaty akcyzy. Badanie techniczne również może być w zakresie naszych kompetencji, choć zależy to już od samego klienta.

Naprawa sprowadzonego auta bywa trudna. Świetnym przykładem takiego auta jest Audi A6 C7.
Kochamy naprawiać auta, które posiadają kosmetyczne uszkodzenia. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu i mnóstwa nerwów.
Naprawa aut z USA na podstawie Kii Sportage
Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory
Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

MLP SERWIS© 2021

Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo