Na co zwrócić uwagę przy wyborze auta z USA?

MLP Serwis to profesjonalny zakład blacharsko-lakierniczy, który specjalizuje się w naprawach powypadkowych. W naszych kompetencjach jest również konserwacja podwozia czy polerowanie lakieru.

Auta z USA wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością...

Polacy chętnie sprowadzają zarówno egzotyczne kąski, ale również klasyki europejskich marek. Kupując auto, każdemu zależy by auto dawało radość, było funkcjonalne, ale także by nie było problemu przy ewentualnej odsprzedaży. Zwolennicy aut z USA, jako główny argument zakupu przytaczają przede wszystkim: dobre warunki finansowe, potwierdzony przebieg, dobre wyposażenie i pewną historię serwisową. Trudno się z tym nie zgodzić. Przeciwnicy natomiast powtarzają, że trzeba te auta przerabiać, a na dodatek kupujemy auto uszkodzone. Jak to naprawdę jest? Na co zwrócić uwagę przy wyborze auta z USA? O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym artykule. Oczywistym jest, że kupno auta uszkodzonego jest korzystne z punktu widzenia finansowego. W końcu będzie wymagało jeszcze naprawy. Jednak szkoda szkodzie nie równa. Kwalifikacja szkody jako szkody całkowitej w USA, to kwestia turbo wątpliwa i dyskusyjna. Każdego klienta naszego zakładu zachęcamy do tego, by zakup auta konsultowali z nami, ponieważ mamy już pewną wiedzę i wiemy na co zwrócić uwagę. Uszkodzony bok auta, czasem mała parkingówka, a czasem auto po powodzie - to wszystko co możemy spotkać pod pojęciem szkody całkowitej, która następnie wystawiana jest na aukcji. Bazując wyłącznie na kilku zdjęciach, raporcie oraz danych z aukcji, musimy podjąć pewne ryzyko i przystąpić do licytacji. Mając na uwadze późniejszą sprzedaż auta, stoimy przy stanowisku, że fajnie gdyby auto nie miało wystrzelonych poduszek lub ewentualnie tylko poduszkę kierowcy. Jeśli chodzi o uszkodzenia karoserii, dobrze gdyby uszkodzenie było zlokalizowane w jakiejś konkretnej strefie, np. przód lub bok. Unikamy oczywiście "topielców" i aut spalonych. Ograniczenie zakresu pracy mechaników przy naprawie auta, ograniczy koszty i sprawia zdecydowanie lepsze wrażenie w oczach nowego nabywcy. I w sumie z takich "must have" to by było na wszystko. Jeśli natomiast auto jest wyłącznie dla Was, a koszty Wam nie straszne, to rodzaj uszkodzeń nie ma znaczenia. Wszystko można naprawić zgodnie z technologią producenta. 

Przeczytaj nasze inne artykuły

08 lutego 2024
Akcja serwisowa lub akcja przywoławcza, tak najczęściej...
06 lutego 2024
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad olejem w Twoim aucie?
02 lutego 2024
W połowie 2023 roku dostaliśmy maila od naszego klienta, który...
11 marca 2023

Jeśli już jesteśmy przy uszkodzonych autach z USA i "hejterach".                                                                             

Dla aut młodych (do 6 lat), aktualne uszkodzenie z jakim występuje na aukcji jest jedynym jakie posiada. Oznacza to, że nigdy wcześniej nie było naprawiane i mamy w 100% wpływ na jakość tej naprawy. W przypadku aut z rynku europejskiego, często jesteśmy postawieni przed faktem dokonanym, ponieważ auto już jest naprawione. Kupienie bezkolizyjnego auta kilku letniego z rynku europejskiego jest praktycznie niemożliwe. Jeśli sami podchodzimy do kupna, bardzo trudno jest ocenić jakość tej naprawy, ponieważ nie mamy do tego narzędzi i kompetencji. Zatem z jednej strony przeciwnicy "hejtują" auta z USA, z drugiej zaś mają sami ograniczone pole manewru, ponieważ auta europejskie już są po przejściach. Można śmiało powiedzieć, że ich teoria o uszkodzonych auta z USA po prostu nie ma racji bytu. Logicznym jest, że wolimy kupić uszkodzony pojazd i sami go naprawić, niż kupić już naprawiony pojazd. 

Ten "hejt" trochę nie dawał nam spokoju, więc zmuszeni byliśmy do wyjaśnienia tematu dość dokładnie. Sami nie mamy z tym problemu i doceniamy te auta z uwagi na ponadprzeciętny stan techniczny. Jednak wiadome jest, że są ludzie którzy i tak będą stali przy swoim, jeżdżąc "bezwypadkowym" autem bez poduszek :) <to oczywiście gruba szydera>

Jednak jeśli już "hejterzy" sobie poszli i zostaliśmy w sympatycznym gronie, przejdźmy do konkretów konwersji, czyli tematu nr 2 dzisiejszego artykułu. 

Naszym zdaniem warto zrobić wszystko, by doprowadzić auto do standardów europejskich. Przede wszystkim dla bezpieczeństwa i dostosowania auta do aktualnego prawa drogowego. A poza tym, pewne kwestie w zakresie konwersji robimy dla siebie i przyszłego nabywcy. Słabo lub źle wykonana konwersja może zniechęcić przyszłego nabywcę do zakupu auta. Licznik w milach, temperatura w Fahrenheit'ach czy nieparzyste wyszukiwanie stacji radiowych - to tylko kilka podstawowych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę. W dobie aut nowoczesnych, wyposażonych często w wirtualny kokpit, powyższe zmiany to "dwa" kliknięcia Pana od kodowania. Niby tak nie wiele, a jak dużo możemy osiągnąć. Przy wyborze aut z USA, poza uszkodzeniami, warto też zwrócić uwagę, czy ewentualna konwersja będzie wykonana w sposób profesjonalny, a dokładniej czy auto po konwersji będzie 1 do 1 z odpowiednikiem w europie. Brak takiej pewności, może wywołać nie małą konsternację w oczach zainteresowanej osoby. Brak konwersji na europę, to tylko dawanie naszemu kupującemu powodu do szukania niedoskonałości naszego auta. W takiej sytuacji, klient zapyta o kierunek pochodzenia auta oraz jego stan techniczny w momencie zakupu. Nie jesteśmy za tym by to ukrywać, natomiast pierwsze wrażenie liczy się najbardziej. Wzorowe pierwsze wrażenie sprawia, że mało kto będzie dalej szukał wad auta, a pokazanie zdjęć z aukcji tylko utwierdzi go w przekonaniu, że dokonuje właściwego wyboru.

Wniosek z tego jest prosty: dobra konwersja jest ważniejsza niż stan techniczny auta na aukcji. 

 

Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory
Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

MLP SERWIS© 2021

Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo