FAQ - pytania i odpowiedzi

Wszystko co chciałbyś wiedzieć na temat naszej pracy...

OGÓLNE

Czy MLP Serwis sprzedaje kosmetyki samochodowe? Bardzo zależy mi na dobrym wosku.

W swojej ofercie posiadamy cały asortyment kosmetyków samochodowych. Możesz u nas kupić wosk syntetyczny, wosk w spray"u, quick detailer, szampony o różnych pH, deironizery, środki do usuwania klejów i żywic, powłoki do zabezpieczania szyb i lakieru i wiele wiele innych. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, celem zorientowania się w naszej aktualnej ofercie.

Mój samochód ma 3 lata, ale zauważyłem, że lakier już nie ma tego blasku. Czy można coś temu zaradzić?

Lakier na naszym samochodzie ulega degradacji, z uwagi na sposób mycia, odśnieżania czy przez warunki poruszania się. Powstają mikrorysy, które odbijają światło w sposób inny od zamierzonego. Te "krzywe" odbicia dają poczucie zmatowionego i zniszczonego lakieru. Jeśli warunki do tego pozwolą i lakier będzie wystarczająco gruby, to można wykonać korektę lakieru, zwaną potocznie polerowaniem. Taki zabieg pozwala usunąć większość rys i przywrócić dawny blask. Pamiętać należy, że taki proces jest pracochłonny i po takiej usłudze zalecamy pokrycie naszego lakieru woskiem lub powłoką, aby zabezpieczyć powłokę lakierniczą przed dalszą degradacją. 

DETAILING

Moje roczne auto zostało uszkodzone w kolizji drogowej. Czy MLP Serwis naprawi go na oryginalnych częściach?

W MLP Serwis kierujemy się wyłącznie jakością. W związku z tym, że naprawiane auto jest stosunkowo młode, naprawa odbyła by się na nowych oryginalnych częściach. Decydujące zdanie przy naprawie ma zawsze klient. W przypadku napraw z OC lub AC naprawa zawsze odbywa się na nowych i oryginalnych częściach.

Czy MLP Serwis świadczy usługi holowania?

Oczywiście. MLP Serwis świadczy usługi assistance na terenie całej Warszawy i okolic. Specjalnie na tą okoliczność otworzyliśmy oddzielną stronę poświęconą wyłącznie pomocy drogowej. Więcej informacji możesz znaleźć tutaj.

Na czym polega usługa door to door?

Usługa door to door to rodzaj pośredniej usługi umożliwiającej wykonanie serwisu, naprawy powypadkowe czy detailingu bez fizycznego udziału właściciela. Kierowca z pomocy drogowej przyjeżdża po Twoje auto, a po wykonanych pracach pojazd wraca do Ciebie.

NAPRAWY POWYPADKOWE

INNE

POMOC DROGOWA

LIKWIDACJA SZKÓD OC/AC

Wszystkich klientów traktujemy wyjątkowo, dlatego staramy się dla każdego znaleźć najbliższy wolny termin. Logistyczne zaplanowanie prac pozwala wykonać kilka napraw mechanicznych na kilku pojazdach w ciągu jednego dnia. Pamiętać należy jednak, że prace przy aucie powypadkowym wymagają zdecydowanie więcej czasu i zaangażowanie. W związku z tym, jeśli nie możemy właśnie teraz przyjąć Twojego auta, to oznacza tylko tyle, że mamy bardzo dużo pracy, natomiast nasz pracownik na pewno znajdzie najbliższy wolny termin, który będzie Tobie pasował. 

Jak długo trzeba czekać na swój "termin" w MLP Serwis?

Czy każdy może skorzystać z usług MLP Serwis?

Oczywiście, każda osoba może skorzystać z pełnego asortymentu usług jakie oferujemy, w tym: mechanika pojazdowa, wulkanizacja, naprawy powypadkowe czy pomoc drogowa.

Czy MLP Serwis sprzedaje części oraz akcesoria samochodowe?

Tak. MLP Serwis współpracuje z dużymi centrami dystrybucyjnymi, które umożliwiają nam sprzedaż części w najniższych cenach. W naszej ofercie znajdziesz części mechaniczne, części karoserii, szyby samochodowe, akcesoria, opony, gadżety motoryzacyjne oraz kosmetyki detailingowe.

Czy na wykonanie usługi/serwis mogę przyjechać ze swoimi częściami?

Zdecydowanie tak. To klient decyduje, gdzie i za ile kupuje części, które będzie chciał użyć do naprawy pojazdu. Należy jednak pamiętać, że zakup części w MLP Serwis to nie tylko gwarancja najniższej ceny, ale również dobrze wykonanej usługi, szczególnie jest to ważne przy naprawach powypadkowych. Jesteśmy w stanie dać gwarancję tylko na usługę przy użyciu części zakupionych w naszym serwisie. 

Czy jest na stronie ogólnodostępny cennik usług?

Nie zdecydowaliśmy się na taki krok, ponieważ trudno jest wycenić poszczególne prace. Zdecydowanie więcej pracy wymaga wymiana podzespołów zawieszenia w wiekowym samochodzie, niż w aucie stosunkowo młodym. Identyczna sytuacja ma miejsce przy naprawach powypadkowych. Dopiero gruntowna rozbiórka jest w stanie oszacować wartość naprawy. W większości przypadków opieramy się na stawkach kosztorysowych akceptowanych przez firmy ubezpieczeniowe, co sprawia że są to warunki bardzo preferencyjne.

Czy mój samochód jest bezpieczny w MLP Serwis?

Podstawą biznesu jest bezpieczeństwo. O to również zadbaliśmy. Wszystkie obsługiwane przez nas pojazdy są ubezpieczone na wypadek kradzieży, pożaru, uszkodzenia mechanicznego z winy pracownika czy wadliwie przeprowadzonej naprawy. 

Jakie formy płatności są honorowane w MLP Serwis?

Głównym medium płatniczym jest oczywiście gotówka, nie mniej naszym klientom oferujemy również możliwość płacenia kartą, blikiem czy przelewem. Przelew i odroczony termin płatności funkcjonują wyłącznie dla flot. Nie oferujemy płatności ratalnych w przypadku klienta indywidualnego. Bezgotówkowa likwidacja szkód ma miejsce w przypadku likwidacji szkody z OC lub AC.

Czy MLP Serwis naprawia pojazdy z ubezpieczenia AC lub OC sprawcy?

Tak. Obsługujemy wszystkie szkody, które są naprawiane z polis zakupionych na terytorium Polski. W przypadku aut firmowych/leasingowanych potrzebujemy tylko zgody właściciela na naprawę pojazdu w MLP Serwis. Bezgotówkowa likwidacja szkód to najpopularniejsze rozwiązanie serwisowe. To serwis rozlicza się z firmą ubezpieczeniową. Klient MLP Serwis może być (jeśli jest to firma) wyłącznie płatnikiem podatku VAT, zgodnie z dyspozycją na oświadczeniu. Z polisy OC/AC wykonana może być naprawa powypadkowa, naprawa mechaniczna, naprawa lakiernicza lub na przykład wymiana szyby.

Czy koszty pomocy drogowej i samochodu zastępczego mogą zostać również rozliczone bezgotówkowo z OC sprawcy?

Każda osoba poszkodowana w kolizji drogowej ma prawo do pełnej rekompensaty kosztów poniesionych na skutek zdarzenia drogowego. W skład takich kosztów może wchodzić wynajem pojazdu zastępczego, usługa pomocy drogowej, nocleg w hotelu czy koszty leczenia. Bezgotówkowa likwidacja szkód może być zrealizowana w przypadku auta zastępczego czy holowanie. W takim przypadku usługodawcą jest MLP Serwis, beneficjentem usługi jest klient, a płatnikiem towarzystwo ubezpieczeniowe. Więcej o bezgotówkowej pomocy drogowej przeczytasz tutaj.

Mój samochód stoi w serwisie w wyniku szkody z OC sprawcy. Ubezpieczyciel zakwalifikował szkodę, jako szkoda całkowita. Kto zapłaci za postój pojazdu? Na jaki okres dostane pojazd zastępczy?

Szkoda całkowita w przypadku OC sprawcy to sytuacja, w której koszty naprawy powypadkowej uszkodzonego pojazdu przekraczają wartość pojazdu z dnia zdarzenia. W tym przypadku auto nie będzie naprawiane przez MLP Serwis, natomiast w większości przypadków towarzystwo ubezpieczeniowe w porozumieniu z poszkodowanym zajmuje się dalszymi losami pojazdu. Auto to może być sprzedane lub przekazane to stacji demontażu. Zgodnie z prawem ubezpieczeniowym koszty związane z parkingiem pojazdu lub wynajęciem pojazdu zastępczego pokrywa ubezpieczyciel sprawcy. Czas ten jest ściśle określony i w dużej mierze zależy od sposoby likwidacji szkody przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Realnie rzecz ujmując, zarówno parking jak i auto zastępcze przysługują poszkodowanemu jeszcze 7 dni po decyzji wypłaty odszkodowania. Jest to czas, który według rzecznika ubezpieczonych ma pozwolić na zakup nowego środka transportu.

Klient może wynajmować auta od MLP Serwis na skutek własnej inicjatywy lub następstwa szkody z OC sprawcy. W obu przypadkach istnieje ograniczona odpowiedzialność na skutek kolizji z winy kierowcy. Odpowiedzialność rozumiana jest jako franczyzna redukcyjna, czyli wkład własny i wynosi 1600zł. Franczyzna może zostać zdjęta z wynajmującego, jednak w tym celu należy wykupić taką usługę dodatkowo do samej usługi najmu. Z reguły jest to koszt kilkudziesięciu złotych dziennie i klienci chętnie korzystają z takich rozwiązań, szczególnie przy krótkich najmach. Dodatkowej usługi zdjęcia wkładu własnego na wypadek kolizji, towarzystwo ubezpieczeniowe nie finansuje.

Użytkuję pojazd zastępczy z MLP Serwis. Czy ponoszę za ten pojazd odpowiedzialność materialną?

Jadę na wakacje i chciałbym skorzystać z parkingu MLP Serwis. Czy jest taka możliwość?

Nasza działalność głównie zajmuje się naprawami powypadkowymi. Mamy spory ruch na placu i przetrzymujemy auta wyłącznie klientów, którzy zostawili samochód na naprawę lub po szkodzie całkowitej. 

Kupiłem samochód poza Warszawą i chciałbym przetransportować go do Warszawy. Czy jest taka możliwość?

Oczywiście, cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji. Wykonujemy praktycznie wszystkie zlecenia klienta, również takie jak w pytaniu. Niezależnie od tego czy auto jest sprawne czy uszkodzone, koszty są niezmienne. Do naszych obowiązków należy dojazd, załadunek pojazdu, holowanie oraz rozładunek.

Chciałbym polakierować jeden element lub skorzystać wyłącznie z usługi blacharza. Czy MLP Serwis mi w tym pomoże?

Wykonujemy każdą pracę, która jest w naszych kompetencjach. Posiadamy nowoczesną kabinę lakierniczą oraz profesjonalny sprzęt blacharski. Do tego asystuje nam grono fantastycznych specjalistów z długoletnim stażem. W związku z zapytaniem, można z nami umówić się na poszczególne zlecenie.

Chciałbym naprawić auto we własnym zakresie, ale czy MLP Serwis pomoże mi w zdiagnozowaniu przyczyny usterki?

Tak. Na taką usługę nie trzeba się specjalnie umawiać. Wystarczy godzinę wcześniej do nas zadzwonić i jeszcze tego samego dnia zdiagnozujemy Państwa pojazd. Nasze komputery diagnostyczne obsługują większość marek, które można spotkać na polskich ulicach.

Miałem poważny wypadek. W efekcie wystrzeliły poduszki, auto przestało odpalać. Czy to jeszcze można naprawić? 

Wszystkie systemy bezpieczeństwa aktywowane pirotechnicznie w skutek kolizji drogowej to elementy wymienne. Każdy z nas powinien pamiętać, że samochód to nie monolit, tylko pewnego rodzaju układanka, która składa się z X elementów. Jednym z nich są systemy bezpieczeństwa. Nadgorliwość lub raczej troska producentów o zdrowie kierowcy i pasażerów sprawia, że nawet przy lekkim uderzeniu potrafi się aktywować poduszka kierowcy czy pasażera. Kompleksowa naprawa powypadkowa opiewa na wymianę wszystkich podzespołów wykonawczych, w tym systemów bezpieczeństwa. Należy po takiej wymianie zrobić stosowne kodowanie lub adaptację i wszystko wraca do normy. Takie naprawy powypadkowe nie należą do najtańszych, ale są wykonalne. 

Rok temu miałem/miałam szkodę z OC sprawcy. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło bezsporne odszkodowanie. Czy mam szansę na dodatkowe ubezpieczenie lub w dalszym ciągu naprawę pojazdu w MLP Serwis?

Poszkodowany z OC sprawcy ma prawo do "walki" o swoje odszkodowanie do 3 lat od dnia szkody. Pamiętać należy jednak o tym, że towarzystwo ubezpieczeniowe na nowo wyliczy odszkodowanie w oparciu o kosztorys zakładu naprawczego, w tym przypadku MLP Serwis. Odszkodowanie zaakceptowane przez TU będzie oczywiście pomniejszone o wcześniej wypłacone środki, które klient samodzielnie musi rozliczyć z naszym zakładem. Akceptacja kosztorysu przez TU pozwala wrócić do szkody i naprawić pojazd klienta, przywracając jego stan do tego z dnia szkody. Można przyjąć, że w tej sytuacji funkcjonuje bezgotówkowa likwidacja szkód Warszawa.

Zbliża się zima. Stoję przed decyzją zakupu nowych opon na popularnym serwisie internetowym. Czy mogę zamówić te opony bezpośrednio na MLP Serwis, aby je później u Was zamontować?

Jasne! Wielu klientów, szczególnie flotowych korzysta z tej możliwości. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo klient przyjeżdża do MLP Serwis wyłącznie na wymianę opon, nie martwiąc się tym, jak przetransportuje te opony do serwisu. Dodatkowo, możemy zająć się też przechowaniem opon przez sezon letni lub zimowy. W kolejnym roku/sezonie klient znowu przyjeżdża tylko na wymianę, nie martwiąc się co będzie dalej z jego oponami.

Mam wykupione ubezpieczenie AC na szyby w popularnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Czy MLP Serwis wymieni mi taką szybę w formie bezgotówkowej?

Ubezpieczenie szyb, opon lub całego samochodu w sposób dobrowolny mieści się w definicji ubezpieczenie autocasco. Każdą tego typu usługę można zrealizować na pośrednictwem MLP Serwis w trybie bezgotówkowym. Do naprawy użyjemy oczywiście oryginalnych części lub zamienników, jeśli klient ma taką wolę. Bezgotówkowa likwidacji szkód to najpopularniejsze rozwiązanie serwisowe.

Na Facebooku Waszego zakładu zauważyłem, że zajmujecie się detailingiem. Czy nałożę u Was powłokę ceramiczną? Ile taka usługa kosztuje?

Detailing w MLP Serwis funkcjonuje stosunkowo niedługo, bo dopiero od 2020 roku. Jest to wynik wielu zapytań, które kierują do nas klienci. Wzrost zainteresowania tym tematem świadczy o tym, że co raz więcej użytkowników aut dba o swoje "4 kółka". Jak się okazuje, można sobie zrobić niemałą krzywdę korzystając z myjni automatycznych lub myjni prowadzonych przez niewykwalifikowane osoby. Drobne rysy na lakierze dają efekt zmatowienia, a nasze auto po 2 czy 3 latach już nie wygląda tak pięknie, nawet po myciu. Co wtedy zrobić? Każdy proces detailingu zaczyna się od gruntownego mycia. Nasze auto po wielu tysiąch kilometrów posiada na sobie ogromne ilości asfaltu, żywicy lub odbarwień po ptasich odchodach. Mycie wyłącznie środkami do tego przystosowanymi jest w stanie usuwnąć wszystkie zanieczyszczenia poprawiając ogólny efekt. Mycie zasadnicze to pierwszy etap dobrego detailingu. Kolejnym etapem prac nad lakierem jest polerowanie maszynowe. Przy autach stosunkowo młodych jest to wystarczające narzędzie to pozbycia się praktycznie wszystkich rys. Przy autach nieco starszych skorzystać należy z bardziej agresywnych procesów, takich jak maszynowe matowienie, które wyrówna nie tylko kolor ale również pozwoli wyjść z najgłębszych zarysowań. Po finalnym polerowaniu czas na zabezpieczenie naszego lakieru. Często korzystamy z wosków syntetycznych, wosków naturalnych lub po prostu szybkich quick detailerach lub spray wax'ów. Wszystkie powyższe rozwiązania dają wymierny efekt, ale ich ochrona jest "ograniczona". Zabezpieczenie woskiem w spray'u pozwoli ochronić lakier na 2 może 3 mycia. Bardziej trwałe są woski nakładane ręcznie. Może to pozwolić na około 6-8 miesięczną ochronę. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest natomiast powłoka kwarcowa lub ceramiczna. Najlepsze preparaty tego typu pozwalają ochronić lakier nawet do 2 lub 3 lat. W pytaniu pojawia się kwestia ceny. Otóż przedział cenowy dla powłok ceramicznych jest bardzo szeroki. Najtańsze powłoki zaczynają się już od 300zł, najdroższe natomiast występują w przedziale 800-900+. Z własnego doświadczenia, ale również doświadczenia kolegów z branży wiemy, że za około 400-500zł można położyć bardzo skuteczną i trwałą powłokę, która zapewni optymalną ochronę, da mega hydrofobowość i pogłębi kolor Twojego lakieru.

NASZE FAQ NIE ODPOWIEDZIAŁO NA TWOJE PYTANIE? ZADZWON!

Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory
Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

MLP SERWIS© 2021

Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo