Naprawa Zhidou D2S 

W połowie 2023 roku dostaliśmy maila od naszego klienta, który...

zapytał o możliwość naprawy blacharsko-lakierniczej swojego Zhidou D2S. Oczywistym było nasze zakłopotanie, bo po raz pierwszy w ogóle słyszeliśmy nazwę tego samochodu. Szybkie zapytanie w wyszukiwarce google i naszym oczom ukazał się mały elektryczny samochód, który pochodzi z Chin. Naprawialiśmy już różne egzotyczny samochody, więc sądziliśmy, że i z tym poradzimy sobie bez problemu. Z pobudek raczej ambicjonalnych zgodziliśmy się przyjąć to auto na zakład, celem wykonania naprawy. Szkoda na aucie była likwidowana z AC, więc za wszystko płacił ubezpieczyciel. Mimo, że oględziny auta przed rzeczoznawcę nie były dla nas korzystne, postanowiliśmy rozebrać to małe chińskie cudo i zrobić tzw. dodatek, czyli dodać do kosztorysu pozycje nieuwzględnione przez pracownika firmy ubezpieczeniowej.arce google i naszym oczom ukazał się mały elektryczny samochód, który pochodzi z Chin. Naprawialiśmy już różne egzotyczny samochody, więc sądziliśmy, że i z tym poradzimy sobie bez problemu. Z pobudek raczej ambicjonalnych zgodziliśmy się przyjąć to auto na zakład, celem wykonania naprawy. Szkoda na aucie była likwidowana z AC, więc za wszystko płacił ubezpieczyciel. Mimo, że oględziny auta przed rzeczoznawcę nie były dla nas korzystne, postanowiliśmy rozebrać to małe chińskie cudo i zrobić tzw. dodatek, czyli dodać do kosztorysu pozycje nieuwzględnione przez pracownika firmy ubezpieczeniowej.Dodatek był ogromny, ponieważ okazało się, że pod skromnym poszyciem zderzaka przedniego kryje się wieloelementowy pas przedni, chłodnica z wentylatorem itp. Mimo, że szybko uporaliśmy się z oceną techniczną, ogromnym problemem było dla nas zlokalizowanie konkretnej części oraz dystrybutora. Około pół roku trwały wszystkie prace o charakterze logistycznym. Przez ten czas bardzo dokładnie przestudiowaliśmy budowę auta i system technologicznym, jakim kierował się producent. Sama naprawa, już po skompletowaniu części trwała około 4 dni i były to bardzo ciężkie i wymagające dni. Najpierw demontaż całe osprzętu elektrycznego, później prace stricte blacharskie, na koniec trochę lakiernictwa, by na koniec wrócić do stanu sprzed kolizji.

Dlaczego warto było podjąć rękawice i spróbować naprawić to auto?

Jest wiele powodów, oprócz samej ambicji. Calem naszego zakładu jest rozwój i odkrywanie w motoryzacji tego co wciąż nieznane. Mamy również świadomość, że zakłady blacharsko-lakiernicze raczej nie lubią napraw, które są skomplikowane, trwają długo i na dodatek nie ma do nich części. Zhidou D2S był klasycznym przykładem właśnie takiej naprawy. Kto by pomyślał, że aby zdobyć części do Zhidou, trzeba skontaktować się z całym światem. Przecież to niewyobrażalne dla kogoś, kto jest jest tylko użytkownikiem.

Prawda jest taka, że samemu właścicielowi nerwy puszczały wielokrotnie. Zupełnie to rozumiemy, w końcu ile może trwać naprawa auta? Jak do tej pory, w Polsce nie ma serwisu blacharsko-lakierniczego, który na co dzień naprawia Zhidou D2S. Czy my będziemy pierwsi? Wszystko do tego zmierza. Po naszym ostatnim poście na Facebooku, na temat ww. auta kilka osób napisało do nas z prośbą o wycenę i termin naprawy, więc responsywność tematu jest na wysokim poziomie.

Posiadasz Zhidou D2S i chciałbyś naprawić auto. Ile trzeba czekać na naprawę?

Terminy w naszym zakładzie nie są jakieś turbo odległe, ale jak zwykle chodzi o części. Dużo części jest dostępnych praktycznie od ręki, natomiast są też takie, na które trzeba czekać tygodniami. Dziś jest nam zdecydowanie łatwiej o tym mówić, bo po pierwsze: wiemy jak zbudowane jest auto, po drugie: wiemy skąd wziąć części.

Jeśli masz jakiś problem ze Zhidou D2S i chciałbyś przeprowadzić swoją naprawę u nas, po prostu zadzwoń lub napisz do nas maila. Adres znajdziesz w zakładce Kontakt.

MLP Serwis

Zhidou D2S po zakończone naprawie, przygotowany do wydania.

 Przeczytaj nasze inne artykuły

29 maja 2024
Dlaczego lakier na zderzaku ma inny kolor?
08 lutego 2024
Akcja serwisowa lub akcja przywoławcza, tak najczęściej...
06 lutego 2024
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad olejem w Twoim aucie?
02 lutego 2024
Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory
Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

MLP SERWIS© 2021

Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo