To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.
BLOG
Polerowanie aut to jedna z naszych ulubionych usług, którą oferujemy swoim klientom w ramach prowadzonej działalności blacharsko-lakierniczej. Polerowanie może występować jako samodzielny proces lub jako proces dodatkowy dla lakierowania. Pełna korekta lakieru, bo tak nazywa się profesjonalnie proces polerowania lakieru samochodowego to proces kilku etapowy na który składa się między innymi matowienie, usuwanie wtrąceń czy polerowanie zasadnicze.
Dlaczego polerowania to element naszej pracy?
Naprawy powypadkowe i lakierowanie nowych elementów to w prawdzie zupełnie inne dziedziny, nie mniej ściśle powiązane z procesem detailingowym. Celem naszej pracy zawsze jest wydanie takiego samochodu, który do złudzenia będzie przypominał ten z przed dnia kolizji lub w stanie lepszym. Nawet najlepsze lakierowanie wymaga w późniejszym etapie pewnych korekt aby naprawiany element pasował kolorystycznie i strukturalnie do pozostałych. Dlatego właśnie korzystamy z naszych detailerów, aby maksymalnie wpasować się w starą powłokę lakierniczą.
Korekta lakieru może polegać wyłącznie na oczyszczeniu lakieru i pracy pada polerskiego oraz pasty, lub w sytuacjach trudniejszych na określonym matowieniu i następnie na polerowaniu zasadniczym.
Kiedy stosujemy odpowiednią metodę polerską?
Proste polerowanie, czyli bezpośrednia interakcja pada i lakieru ma miejsce wtedy kiedy naszym celem jest odświeżenie powłoki lakierniczej lub usunięcie rys, które wytworzyły się podczas normalnego korzystania z samochodu. W większości przypadków użycie agresywnego pada i właściwej pasty rozwiązuje problem. Jednak co w sytuacji kiedy mamy do czynienia z głębokimi rysami lub na lakierze są wtrącenia lakiernicze?
W takich sytuacjach musimy sięgnąć po najcięższy sprzęt, tzn. szlifierki opatrzone papierem wodnym, dzięki którym usuniemy część niechcianej powłoki lakierniczej, na której występują skazy. Nasze doświadczenie zawodowe mówi nam, że papier P1500 praktycznie zawsze rozwiązuje problem defektów lakierniczych, jednak łagodne przejście na wyższe gradacje papieru tzn. P200, P2500 i P3000 jest równie ważne, aby nie pozostawiać po swojej pracy rys, które wytworzyły się na skutek matowienia. Do tego celu używamy szlifierek mimośrodowych o skoku 2,5mm, które są zdecydowanie bardziej łagodne niż te o skoku 5 mm.
Tak przygotowany lakier polerujemy twardymi padami polerskimi lub padami wełnianymi, które mają silne właściwości wycinające, jednak niewielkie właściwości polerujące. Dopiero kolejne miększe pady nadają właściwego połysku. Pasty polerskie oraz pady i rodzaj maszyny polerskiej zawsze dobieramy do lakieru. Oznacza to ni mniej ni więcej, że każdy lakier jest podatny na obróbkę przy innych parametrach. Zupełnie inaczej pracuje się przy twardych lakierach Mercedesa, a inaczej przy miękkich lakierach Opla czy Mazdy. Użycie odpowiedniej metody polerskiej nie tylko daje lepszy efekt, ale przede wszystkim skraca czas pracy, co przy prowadzenia zakładu blacharsko-lakierniczego jest bardzo ważne.
MLP Serwis - naprawy powypadkowe Bemowo
TOP 5 - NAJLEPSZYCH KOSMETYKÓW DO MYCIA AUT
MLP SERWIS
UL. POZNAŃSKA 4
05-850 MORY
TEL. 534 045 623
MLP SERWIS© 2021