BLOG

27 kwietnia 2021
Zastanawialiście kiedyś ile kosztuje lakierowanie błotnika w samochodzie? Dziś spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Kiedy uszkodziliśmy lakier na naszym błotniku lub powłoka lakiernicza jest nadszarpnięta zębem czasu...szukamy rozwiązania, które pozwoli na nowo cieszyć się korzystaniem z auta. Zadajemy sobie wtedy pytania: ile kosztuje lakierowanie błotnika?

Badania pokazują, że blisko 70% klientów sugeruje się ceną podczas zakupów. Warto przy tym dodać, że drugim wskaźnikiem na który zwracamy uwagę jest jakość usługi. Czy oba parametry można ze sobą połączyć? Jak kształtują się ceny usługi lakierniczej w największych miastach w Polsce?

Lakierowanie to proces wieloetapowy. Naprawę powłoki powinno się zacząć od gruntownego mycia auta, demontażu naprawianej części, odtłuszczenia naprawianej powierzchni oraz zabezpieczenie lub inaczej zamaskowanie obszaru nieroboczego. Kolejnym etapem jest zmatowienie powłoki lakierniczej lub zeszlifowanie lakieru do podłoża, jeśli wymaga tego naprawa blacharska. Po wszystkim pracach blacharskich, obszar roboczy należy przygotować do lakierowania tzn. wykonać zabezpieczenie antykorozyjne podkładem epoksydowym lub podkładem uretanowym, wszystkie niedoskonałości uzupełnić szpachlówką poliestrową, kolejno pokryć podkładem wypełniającym i finalnie wypracować roboczy obszar pod bazę, czyli lakier który nada kolor. Skoro już wszystko wiemy o procesie naprawy lakierniczej, to czas odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje lakierowanie błotnika?

Wcześniej wspomniana cena to parametr ruchomy i zależy od wielu czynników 

Od czego zależy cena naprawy?

- miejsce naprawy (autoryzowany serwis / nieautoryzowany serwis)

- lokalizacja (duże miasto / mała miejscowość)

- wiek auta

- technologia naprawy

- szybkość naprawy

- obszar naprawy (naprawa częściowa / naprawa całego poszycia)

- prace dodatkowe (cieniowanie / bez cieniowania)

- narzędzia (dobrej jakości narzędzia lakiernicze / słabej jakości narzędzia lakiernicze)

 

Ile kosztuje lakierowanie błotnika w Polsce? Czy ceny w Polsce są różne? 10 przykładowych miast z uwzględnieniem Warszawy!

Poniżej zestawie 10 nieautoryzowanych serwisów blacharsko-lakierniczych w 10 przykładowych miastach w Polsce?

1. Świdnica 640zł brutto

2. Toruń 660zł brutto

3. Lublin 700zł brutto

4. Łódź 710zł brutto

5. Kraków 770zł brutto

6. Warszawa 850zł brutto

7. Rzeszów 650zł brutto

8. Białystok 660zł brutto

9. Gdańsk 670zł brutto

10. Częstochowa 700zł brutto

 

Jak pokazuje powyższe zestawienie, przedział cenowy jest bardzo szeroki. Najtańszą usługę możemy zrealizować w województwie dolnośląskim, podkarpackim i kujawsko-pomorskim, najdroższą zaś na mazowszu i województwie małopolskim. Pozostałe województwa to przedział pomiędzy 670-710zł brutto. Od czego zależna jest cena lakierowania błotnika w poszczególnym województwie? Głównym czynnikiem decydującym o cenie usługi jest koszt roboczogodziny, który w miastach dużych takich jak Warszawa, Gdańsk czy Kraków jest wyższy niż w miastach zamieszkujących przez małą liczbę mieszkańców. 

W jaki sposób można obniżyć koszt lakierowania jednego elementu? Jak za lakierowanie zapłacić mniej?

Klasyczne lakierowanie to albo lakierowanie wodne lub lakierowanie konwencjonalne, ale zasada jest podobna. Na bazę (kolor), kładziemy lakier bezbarwny, który pełni zarówno funkcję ochronną jak i funkcję dekoracyjną. Aby obniżyć koszt lakierowania jednego elementu, możemy zdecydować się na wykorzystanie wyłącznie lakieru akrylowego, który zastąpi nam bazę i lakier bezbarwny. Nasza powłoka lakiernicza nie będzie wprawdzie tak twarda jak być powinna, ale na pewno koszt usługi będzie mniejszy, gdyż lakiernik poświęci mniej czasu i mniej materiału na lakierowanie. Innym sposobem na obniżenie kosztów lakierowania jednego elementu jest polakierowanie kilku elementów na raz, na przykład 2 błotników i zderzaka. Idąc za mechanizmem rynkowym finalnie zapłacimy mniej za jeden element. 

Ile kosztuje lakierowanie błotnika? - już teraz sam możesz wycenić swoją naprawę!

 

MLP Serwis - naprawy powypadkowe Warszawa Bemowo

 

 

 

Ile kosztuje lakierowanie błotnika?

Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory

JUŻ DZIŚ UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W SERWISIE

Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

MLP SERWIS© 2021

Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo