Renault Clio 3 lakierowanie drzwi

Dzisiejszy artykuł zainspirowało życie...prawdziwe życie zakładu blacharsko-lakierniczego, gdzie codziennie zmagamy się z różnymi dziwnymi przypadkami. Nie inaczej było i tym razem. Spotkanie z Renault Clio III było fantastyczną okazją do napisania kilku słów na temat naprawy blacharsko-lakierniczej. I choć naprawa sama w sobie jest dość prymitywna, to jest to idealna okazja do poruszenia ważnej kwestii.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, bohaterem artykułu jest Renault Clio 3 w czerwonym metaliku. Zlecenie dotyczyło naprawy blacharsko-lakierniczej, dokładnie powierzchni na pograniczy przednich i tylnych drzwi. Obszar roboczy jest bardzo duży, więc nie ma najmniejszych problemów by wycieniować się do końca, jednak pierwszy raz w życiu, pytanie klienta doprowadziło w mojej głowie do zawieszenia systemu. Mianowicie Pan Łukasz zapytał: "Czy naprawa na aucie będzie widoczna?".

 Przeczytaj nasze inne artykuły

16 maja 2023
1. Lakierowanie wyłącznie jednego elementu w metaliku lub kilku warstwowej perle jest niewykonalne. Refinish, czyli naprawy lakiernicze poza fabryką, to dziedzina która cały czas się rozwija. Technologia na lokalnych zakładach
05 lipca 2022
Zadaniem dobrego zakładu blacharsko-lakierniczego jest przeprowadzenie takiej naprawy, która przywróci stan auta sprzed kolizji, a miejsce naprawy nie będzie widoczne. Co jednak w sytuacji, w której mamy do czynienia z
29 marca 2021
Co daje powłoka ceramiczna? W czym jest lepsza od wosku? Powłoka ceramiczna to tylko nazwa własna czy handlowa, która z ceramiką nie za wiele ma wspólnego. W praktyce to związki

BLOG

05 lipca 2022

Zadaniem dobrego zakładu blacharsko-lakierniczego jest przeprowadzenie takiej naprawy, która przywróci stan auta sprzed kolizji, a miejsce naprawy nie będzie widoczne. Co jednak w sytuacji, w której mamy do czynienia z 15 letnim autem, na którym lakier jest wypłowiały od słońca? Przecież cieniowanie nie załatwia sprawy! Niezależnie od metody i sposobu dobrania lakieru, to już nie chodzi o sam kolor, a o jakość i strukturę lakieru.

W 99 przypadkach na 100, śmiało można odpowiedzieć, że zdecydowanie naprawa NIE będzie widoczna, że samo cieniowanie zamyka sprawę, ponieważ większość aut jest stosunkowo młoda i wycieniowany element idealnie wręcz wkomponowuje się w resztę auta. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy mimo cieniowania, nie sam kolor, ale jakość lakieru na pograniczy błotników i drzwi to istna przepaść? Jak to wyjaśnić klientowi, że naprawa jest wykonana zgodnie ze sztuką, ale mimo wszystko widać obszar naprawy?

Niezależnie od tego, czy mówimy tu o sztuce lakierniczej, czy o naprawie z kosztorysu, finał jest taki sam. Polakierowane będą dwie pary drzwi i koniec. Jednak chcąc się ustosunkować do pytania klienta, nam zależy na tym by sprostać oczekiwaniom właściciela i obszar naprawy był wygładzony do granic możliwości. Jak to zrobić?

Otóż...dobry zakład blacharsko-lakierniczy to nie tylko dobra kabina lakiernicza, to nie tylko dobry blacharz. To również dobry detailing, którego często brakuje w takich miejscach. Polerowanie sąsiednich elementów to proces wręcz obowiązkowy w takich przypadkach jak wyżej. Oczywiście nie zawsze się z tej metody korzysta, no bo co polerować w rocznym czy dwuletnim aucie? Jednak w autach nazwijmy to wiekowych, które mają zniszczony lakier, proces polerowania to absolutna podstawa. Dzięki solidnemu szlifowaniu powłoki lakierniczej na elementach sąsiednich, a następnie agresywnym polerowaniu, mamy naturalną piękną głębię lakieru, co w kontekście samej naprawy lakierniczej jest niesamowicie ważne.

Odpowiadając teraz na pytania klienta: jeśli po naprawie lakierniczej, wykonamy polerowanie sąsiednich elementów, to naprawa lakiernicza nie będzie widoczna i bardzo kulturalnie wpasuje się w całe auto. Jednak co warto zauważyć, bardzo dużo zakładów blacharsko-lakierniczych ogranicza się wyłącznie do naprawy na podstawie kosztorysu. Naturalnym jest, że w kosztorysie nie ma nawet słowa o polerowaniu sąsiednich elementów. Pojawia się zatem pytanie: zależy nam na kliencie i jego aucie, czy wyłącznie na pieniądzach? Jeśli kiedykolwiek będziecie w podobnej sytuacji, śmiało zapytajcie warsztat o taką usługę. Być może w Waszym przypadku nie będzie ona konieczna, ale nie musicie się znać na wszystkim. Lepiej zapytać i dowiedzieć się, że nie będzie takiej potrzeby, niż nie zapytać i mieć kolorowe jarmarki na aucie.

 

MLP Serwis - naprawy powypadkowe Warszawa Mory

Cieniowanie to nie wszystko!

Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory
Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

MLP SERWIS© 2021

Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo