Oświadczenie sprawcy a odszkodowanie?

Łatwe w aplikacji elementy skracają czas potrzebny do wykonania naprawy

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie miał nigdy kolizji drogowej! Praktycznie większość z nas, albo była sprawcą albo poszkodowanym w kolizji drogowej. Dziś opowiemy o tym jak sprawnie i bezboleśnie podejść do kolizji, w której byliśmy poszkodowanymi, tak aby nie było problemu z uzyskaniem właściwego odszkodowania.

W czasie kolizji drogowej towarzyszą nam ogromne emocje i nie zawsze myślimy racjonalnie. Do najczęściej spotykanych rozwiązań stosowanych podczas kolizji są: rozliczenie gotówkowe, wezwanie policji oraz spisanie oświadczenia sprawcy. Pierwsze z rozwiązań jest najmniej rozsądne i nie zalecamy go nigdy, ponieważ poszkodowany zawsze na tym traci. Druga opcja, czyli wezwanie policji jest skuteczne, ale czasochłonne. Co zatem z trzecim rozwiązaniem? Czy oświadczenie sprawcy zawsze działa? Czy może jest to bezsensowny świstek, od którego można uciec?

Przeczytaj nasze inne artykuły

29 maja 2024
Dlaczego lakier na zderzaku ma inny kolor?
08 lutego 2024
Akcja serwisowa lub akcja przywoławcza, tak najczęściej...
06 lutego 2024
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad olejem w Twoim aucie?
16 listopada 2021

DOBRE OŚWIADCZENIE SPRAWCY TO PODSTAWA ODSZKODOWANIA

Oświadczenie sprawcy to wspaniałe rozwiązanie, które stosowane jest przy sprawach prostych i oczywistych, takich jak uderzenie w tył pojazdu, wyjeżdżanie z parkingu czy umyślne uderzenie na skutek innych okoliczności. Sprawa już nie jest tak oczywista w przypadku wymuszeń pierwszeństwa, włączania się do ruchu czy podejrzeniu, że kierujący nie posiada stosowanych uprawnień. 

W takich sytuacjach może dojść do odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela, ponieważ nie zachowane zostaną odpowiednie przesłanki aby uznać jednego z kierujących za winnego, mimo pisemnego przyznania się do winy. 

Jeśli natomiast byłeś uczestnikiem prostego i oczywistego zdarzenia, to śmiało wybieraj oświadczenie sprawcy, natomiast pamiętaj o wszystkich elementach poprawnego oświadczenia. Jak napisać oświadczenie sprawcy? Sprawdź tutaj!

Pamiętaj, że jako strona poszkodowana masz aż 3 lata na zgłoszenie szkody, jednak praktyka zawodowa mówi nam, że najlepiej jest to zrobić niezwłocznie. Auto nawet jeśli jest jezdne i nadaje się do poruszania po drogach publicznych, może napotkać inne uszkodzenia, które się nałożą na siebie. W takiej sytuacji może być problem z ustaleniem rozmiaru szkody, a tym samym odszkodowania. W takiej sytuacji ubezpieczyciel sprawcy może, choć nie musi nałożyć amortyzację, co skutecznie ograniczy roszczenie.

 

Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory
Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

MLP SERWIS© 2021

Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo