Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo

MLP SERWIS© 2021

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa

JUŻ DZIŚ UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W SERWISIE

Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory
Oświadczenie sprawcy a odszkodowanie?

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie miał nigdy kolizji drogowej! Praktycznie większość z nas, albo była sprawcą albo poszkodowanym w kolizji drogowej. Dziś opowiemy o tym jak sprawnie i bezboleśnie podejść do kolizji, w której byliśmy poszkodowanymi.

W czasie kolizji drogowej towarzyszą nam ogromne emocje i nie zawsze myślimy racjonalnie. Do najczęściej spotykanych rozwiązań stosowanych podczas kolizji są: rozliczenie gotówkowe, wezwanie policji oraz spisanie oświadczenia sprawcy. Pierwsze z rozwiązań jest najmniej rozsądne i nie zalecamy go nigdy, ponieważ poszkodowany zawsze na tym traci. Druga opcja, czyli wezwanie policji jest skuteczne, ale czasochłonne. Co zatem z trzecim rozwiązaniem? Czy oświadczenie sprawcy zawsze działa? Czy może jest to bezsensowny świstek, od którego można uciec?

Oświadczenie sprawcy to wspaniałe rozwiązanie, które stosowane jest przy sprawach prostych i oczywistych, takich jak uderzenie w tył pojazdu, wyjeżdżanie z parkingu czy umyślne uderzenie na skutek innych okoliczności. Sprawa już nie jest tak oczywista w przypadku wymuszeń pierwszeństwa, włączania się do ruchu czy podejrzeniu, że kierujący nie posiada stosowanych uprawnień. 

W takich sytuacjach może dojść do odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela, ponieważ nie zachowane zostaną odpowiednie przesłanki aby uznać jednego z kierujących za winnego, mimo pisemnego przyznania się do winy. 

Jeśli natomiast byłeś uczestnikiem prostego i oczywistego zdarzenia, to śmiało wybieraj oświadczenie sprawcy, natomiast pamiętaj o wszystkich elementach poprawnego oświadczenia. Jak napisać oświadczenie sprawcy? Sprawdź tutaj!

Łatwe w aplikacji elementy skracają czas potrzebny do wykonania naprawy
16 listopada 2021

BLOG