Kiedyś to byli blacharze...

MLP Serwis naprawy powypadkowe Bemowo naprawia pojazd ściągnięty z USA

Blacharstwo to obok lakiernictwa, jedna z ważniejszych dziedzin techniki motoryzacyjnej, bez której nie można by było mówić o naprawach powypadkowych. Praca blacharza rozpoczyna się od oględzin uszkodzonego pojazdu, aby jak najdokładniej opracować proces naprawy. Następnie wchodzi do gry pomocnik blacharza lub mechanik, który rozbiera uszkodzony pojazd. Tyle z teorii, a jak wygląda praktyka?

Kilkanaście lat temu rynek samochodowy był zdecydowanie szczuplejszy. Brak części zamiennych, zarówno nowych jak i używanych zmuszał blacharza do wchodzenia na wyżyny możliwości. Dorabianie poszycia karoserii, wspawywanie reperaturek i perfekcyjne operowanie młotkiem blacharskim to tylko podstawowe umiejętności blacharza z dawnych lat. Pamiętajmy o tym, że poza brakiem części, brakowało również narzędzi, które blacharz musiał samodzielnie wykonać. Czego jeszcze brakowało? Technologii!

Przeczytaj nasze inne artykuły

08 lutego 2024
Akcja serwisowa lub akcja przywoławcza, tak najczęściej...
06 lutego 2024
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad olejem w Twoim aucie?
02 lutego 2024
W połowie 2023 roku dostaliśmy maila od naszego klienta, który...
16 marca 2021

Każde „suche” nadwozie ma swoje wymiary. W technice motoryzacyjnej przyjęło się posługiwanie milimetrem jako podstawową jednostka miary. Jest to ogromne ważne przy odtwarzaniu złożonego nadwozia uzbrojonego w poszycia o przedziwnym kształcie. Można wiec powiedzieć, ze dużo działo się na oko przy użyciu wyłącznie metrówki. Dziś już oczywiście stosuje się inne metody, ale o tym w innym poście.

Jakie to niesamowite, ze wyłącznie przy użyciu bloczka ręcznego, łańcucha, metrówki, młotka i innych narzędzi wykonanych samodzielnie można było naprawić praktycznie każdy pojazd.

 

- ZOBACZ NASZE NAPRAWY BLACHARSKIE -

 

Dziś już jest zupełnie inna technologia blacharska, nie tylko w zakresie metod naprawy ale przede wszystkich metod produkcyjnych. Zasadniczo to metoda technologiczna wymusza na blacharzach metodę naprawy.

Jednak co najważniejsze: bez wiedzy i doświadczenia z tamtych lat nie da się dziś skutecznie naprawić samochodu, ponieważ sam sprzęt uszkodzonego samochodu nie naprawi.

„MLP Serwis - naprawy powypadkowe Warszawa Bemowo” - to trzy pokolenia blacharzy, którzy wzajemnie wymieniają się doświadczeniem i wiedzą. Z taka załogą można naprawić nawet prom kosmiczny. Żeby się o tym przekonać musisz do nas przyjechać :)

MLP Serwis - naprawy powypadkowe Warszawa Bemowo

Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory
Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

MLP SERWIS© 2021

Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo