Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo

MLP SERWIS© 2021

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa

JUŻ DZIŚ UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W SERWISIE

Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory

Kiedyś to byli blacharze...

Blacharstwo to obok lakiernictwa, jedna z ważniejszych dziedzin techniki motoryzacyjnej, bez której nie można by było mówić o naprawach powypadkowych. Praca blacharza rozpoczyna się od oględzin uszkodzonego pojazdu, aby jak najdokładniej opracować proces naprawy. Następnie wchodzi do gry pomocnik blacharza lub mechanik, który rozbiera uszkodzony pojazd. Tyle z teorii, a jak wygląda praktyka?

Kilkanaście lat temu rynek samochodowy był zdecydowanie szczuplejszy. Brak części zamiennych, zarówno nowych jak i używanych zmuszał blacharza do wchodzenia na wyżyny możliwości. Dorabianie poszycia karoserii, wspawywanie reperaturek i perfekcyjne operowanie młotkiem blacharskim to tylko podstawowe umiejętności blacharza z dawnych lat. Pamiętajmy o tym, że poza brakiem części, brakowało również narzędzi, które blacharz musiał samodzielnie wykonać. Czego jeszcze brakowało? Technologii!

Każde „suche” nadwozie ma swoje wymiary. W technice motoryzacyjnej przyjęło się posługiwanie milimetrem jako podstawową jednostka miary. Jest to ogromne ważne przy odtwarzaniu złożonego nadwozia uzbrojonego w poszycia o przedziwnym kształcie. Można wiec powiedzieć, ze dużo działo się na oko przy użyciu wyłącznie metrówki. Dziś już oczywiście stosuje się inne metody, ale o tym w innym poście.

Jakie to niesamowite, ze wyłącznie przy użyciu bloczka ręcznego, łańcucha, metrówki, młotka i innych narzędzi wykonanych samodzielnie można było naprawić praktycznie każdy pojazd.

 

- ZOBACZ NASZE NAPRAWY BLACHARSKIE -

 

Dziś już jest zupełnie inna technologia blacharska, nie tylko w zakresie metod naprawy ale przede wszystkich metod produkcyjnych. Zasadniczo to metoda technologiczna wymusza na blacharzach metodę naprawy.

Jednak co najważniejsze: bez wiedzy i doświadczenia z tamtych lat nie da się dziś skutecznie naprawić samochodu, ponieważ sam sprzęt uszkodzonego samochodu nie naprawi.

„MLP Serwis - naprawy powypadkowe Warszawa Bemowo” - to trzy pokolenia blacharzy, którzy wzajemnie wymieniają się doświadczeniem i wiedza. Z taka załoga można naprawić nawet prom kosmiczny. Żeby się o tym przekonać musisz do nas przyjechać :)

MLP Serwis - naprawy powypadkowe Warszawa Bemowo

MLP Serwis naprawy powypadkowe Bemowo naprawia pojazd ściągnięty z USA
16 marca 2021

BLOG