Co tak naprawdę daje powłoka ceramiczna? Czy warto ją stosować? 

Usługa nakładania powłoki ceramicznej dla Mercedesa, po uprzednim myciu i polerowaniu lakieru bemowo.

Większość z nas słyszała o magicznych właściwościach powłok ceramicznych i kwarcowych. Wszystko owiane jest przedziwnymi właściwościami, wprost z technologii NASA. Ile w tym prawdy? Jak działa powłoka ceramiczna? Czy warto ją stosować? Dlaczego powłoka ceramiczna może kosztować nawet 2 tyś zł? O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym artykule i poznasz zdanie specjalistów.

Powłoki ceramiczne stosowane są powszechnie w zabiegach detailingowych od kilku ładnych lat. Na początku produkty te były bardzo drogie i charakteryzowały się niską jakością. Nakładanie było bardzo uciążliwe, a utrzymanie pożądanych właściwości możliwe było na okres maksymalnie 2-3 miesięcy. Kwestią czasu było tylko, kiedy powstaną produkty przystępne cenowo, z efektów których pocieszymy się dłużej. Ogromny rozwój i popularność powłok zabezpieczających sprawiła, że producenci samochodów również zaczęli wzbogacać swoje auta o pakiety detailingowe lub po prostu już w salonie aplikować taką powłokę i podnosić cenę końcową, celem większego zadowolenia klienta z zakupu.

Przeczytaj nasze inne artykuły

29 maja 2024
Dlaczego lakier na zderzaku ma inny kolor?
08 lutego 2024
Akcja serwisowa lub akcja przywoławcza, tak najczęściej...
06 lutego 2024
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad olejem w Twoim aucie?
29 marca 2021

Co daje powłoka ceramiczna? W czym jest lepsza od wosku?

Powłoka ceramiczna to tylko nazwa własna czy handlowa, która z ceramiką nie za wiele ma wspólnego. W praktyce to związki krzemu, najczęściej tlenki, które wchodzą w reakcje z lakierem naszego samochodu. I to jest główna i podstawowa różnica pomiędzy aplikacją powłoki ceramicznej a aplikacją wosku. Powłoka ta cechuje się niesamowitą twardością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W sumie jedyną skuteczną metodą na usunięcie powłoki ceramicznej czy kwarcowej jest mechaniczne szlifowanie np. papierem ściernym lub użycie silnego rozcienczalnika. W przypadku wosków natomiast, wystarczy kilka-kilkanaście myć i śladu po wosku nie ma.

Płynne szkło - jak mawiają amatorzy detailingu to poza skutecznym zabezpieczeniem, również niesamowity efekt wizualny. Tlenki krzemu wypełniają małe rysy, które nie zaburzają odbijania promieni słonecznych, a w połączeniu z efektem soczewki dają efekt potężnej głębi koloru, jednocześnie ożywiając go. 

Jak wygląda proces aplikacji powłoki? 

Sam proces aplikacji powłoki ceramicznej lub kwarcowej jest bardzo podobny do aplikacji wosków, sealantów czy QuickDetailerów, tzn. po właściwie umytej powierzchni naszego samochodu, przechodzimy do glinkowania lub innej metody na usuwanie żywic, smoły czy klejów. Kolejno polerujemy lakier naszego samochodu z wszelkich rys, odtłuszczamy powierzchnie i przystępujemy do aplikacji powłoki. Metod samej aplikacji jest kilka, najbardziej podstawowe to aplikacja krzyżowa lub aplikacja kolista. Nałożonemu preparatowi dajemy z reguły kilkanaście minut, a następnie nadmiar wycieramy za pomocą mikrofibry. Dla większego zabezpieczenia lakieru, możemy powtórzyć proces za kilka godzin, kiedy będziemy mieli pewność, że nasza powłoka wstępnie wyschła. Przy aplikacji powłoki w postaci jednej warstwy praktykujemy, aby dać na całkowite wyschnięcie 18-24h. To da gwarancję, że powłoka będzie stabilna przez czas okres założony przez producenta. 

Jak dbać i pielęgnować powłokę ceramiczną?

Aby powłoka ceramiczna była maksymalnie skuteczna, należy o nią odpowiednio dbać. Mycie auta powinno odbywać się przy użyciu detergentów o neutralnym pH, bez ingerencji szczotek i innych automatycznych urządzeń. Co kilka myć, należy regenerować powłokę ceramiczną specjalnymi preparatami, które odbudowują mikro strukturę. Preparaty tego typu mają postać szybkich wosków w sprayu, które nakładamy na mokry lakier i wycieramy do sucha - żadna skomplikowana czynność :). Te kilka cennych uwag pozwoli cieszyć się z powłoki przez bardzo długi czas.

Dlaczego powłoki ceramiczne są takie drogie?

Aplikacja powłoki ceramicznej to mozolny proces, który trwa kilka lub kilkanaście godzin - stąd wysoka cena usługi. Profesjonalne mycie auta to koszt od 200 do nawet 400zł, koszt samej powłoki ceramicznej lub kwarcowej to również od 300 do nawet 1000zł. Aplikacja powłoki i właściwe wygrzanie powłoki to kolejne 200-400zł. Tym sposobem mamy ładną sumkę. Czy aby na pewno efekt jest warty tej ceny?

Opinia MLP Serwis na temat korzyści płynących z aplikacji powłoki?

"Ceramika jest super. Owszem, nie jest tania, ale korzyści jest wiele. Pierwsze mycie na popularnym Karcherze sprawia, że myjemy auto samą wodą, ponieważ śliskość i ta hydrofobowość nie pozwalają się przykleić dla brudu. To jest bardzo dobre rozwiązanie dla każdego kto lubi czystość. Masz wrażenie, że auto się nie brudzi. Jest kilku producentów, którzy dają gwarancję na 2 lata. W naszej ocenie 2 tysiące za 2 lata wolności od myjni to dobry interes!"

 

MLP Serwis - naprawy powypadkowe Warszawa Bemowo

Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory
Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

MLP SERWIS© 2021

Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo