AUTO ZASTĘPCZE

AUTO ZASTĘPCZE BEMOWO - OC SPRAWCY - WYNAJEM Z OC SPRAWCY BEMOWO 

Wynajem samochodu zastępczego BEMOWO to element likwidacji każdej szkody komunikacyjnej z OC sprawcy. Wbrew potocznemu przekonaniu każdemu poszkodowanemu przysługuje auto podobnej klasy, od dnia szkody do dnia zakończenia likwidacji szkody. Na całkowity czas likwidacji szkody składa się:

5 PODSTAWOWYCH RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ KORZYSTAJĄC Z BEZGOTÓWKOWEGO NAJMU Z OC SPRAWCY!

1. Kilka lat temu istniało przekonanie, poparte nawet wyrokami sądowymi, które mówiło, że jeśli poszkodowany używał uszkodzonego pojazdu wyłącznie do celów prywatnych, to nie ma racjonalnego uzasadnienia, dla którego miałby dzisiaj wynająć samochód zastępczy, przecież może również poruszać się rowerem, metrem, taksówką czy chodzić pieszo. Wynajem samochodu zastępczego był uzasadniony jedynie w przypadku osób, które prowadziły działalność gospodarczą i pojazd zastępczy jest im niezbędny do jej prowadzenia. Aktualne orzecznictwo sądów powszechnych mówi, że każdej osobie niezależnie od prowadzonej lub nie działalności gospodarczej PRZYSŁUGUJE SAMOCHÓD ZASTĘPCZY.

2. Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo skutecznie, choć tylko krótkotrwale negują długość najmu samochodu zastępczego, ograniczając go do "technologicznego" czasu naprawy. W praktyce wygląda to w taki sposób, że są w stanie zaakceptować 3 lub 4 dni, mimo tego, że poszkodowany czekał 2 tygodnie na rzeczoznawcę. Orzecznictwo sądowe w tej kwestii również jest przychylne poszkodowanym i mówi jednoznacznie, że auto zastępcze przysługuje poszkodowanemu od dnia szkody do dnia naprawy samochodu.

3. NIE MUSISZ SIĘ ZGADZAĆ na stawkę dobową najmu samochodu zastępczego proponowaną przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Ceny sugerowane przez TU są zaniżone, a późniejszą ofiarą jest sam poszkodowany. Więcej na ten temat napisaliśmy tutaj!

4. Poszkodowanemu przysługuje pojazd tej samej klasy co auto poszkodowane lub auto wyższej klasy jeśli są ku temu powody, ale po stawce obniżonej do stawki segmentu pojazdu uszkodzonego. Jak to rozumieć? Poszkodowana poruszała się pojazdem marki Opel Mokka z automatyczną skrzynią biegów. Dla aut segmentu B stawka rynkowa to 90-100zł netto za dobę. W związku z tym, że auto posiada automatyczną skrzynię biegów, stawka dobowa może wzrosnąć do 120zł netto za dobę. Jeśli wypożyczalnia nie posiada odpowiedniego samochodu, może wynająć samochód segmentu C, np. Nissan Qashqai z automatyczną skrzynią biegów, jednak po stawce nie wyższej niż 120zł netto za dobę. 

5. Kilka lat wstecz podobnie jak w pkt. 1 praktyki zakładów ubezpieczeniowych były bardzo brutalne i miały swoje odzwierciedlenie w orzecznictwie sądowym. Jest jeszcze jedna kwestia, która przez ostatnie parę lat uległa zmianie. Jeśli poza pojazdem uszkodzonym, byłeś również właścicielem innego samochodu, którym np. jeździła żona, to z perspektywy TU nie miałeś prawa do wynajęcia samochodu zastępczego, ponieważ jest to niezgodne z zasadą minimalizacji kosztów. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Chociażby poszkodowany posiadał 100 samochodów i jeden uszkodzony, to i tak przysługuje mu samochód zastępczy i w tej kwestii nie ma żadnych wątpliwości.

Te 5 punktów jest po to, aby uświadomić poszkodowanemu jakie ma prawa i jakie stanowisko reprezentują aktualnie sądy. Pamiętajcie, że aktualnie prawie wszystkie najmy odbywają się w sposób bezgotówkowy, to znaczy bez zaangażowania finansów poszkodowanego. Powyższa wiedza jest potrzebna dla każdego, kto samodzielnie zgłasza szkodę i zostanie zmanipulowany przez pracownika TU. 

Nasza firma organizuje samochód zastępczy Bemowo na czas naprawy

1. Czas od dnia zdarzenia do dnia zgłoszenia szkody.

2. Czas od dnia zgłoszenia szkody do dnia wizyty rzeczoznawcy.

3. Czas od wizyty rzeczoznawcy do dnia otrzymania kosztorysu.

4. Czas niezbędny do ustalenia odpowiedzialności i akceptacji kosztorysu przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

5. Czas niezbędny do przeprowadzenia naprawy lub dodatkowe 7 dnia od dnia decyzji płatniczej dot. szkody całkowitej.

Jeśli miałeś szkodę z OC sprawcy to pamiętaj, że auto zastępcze może być rozliczone w sposób bezgotówkowy. Oznacza to, że za najem nie płacisz ani złotówki. Wszystkie koszty wynajmu samochodu zastępczego pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe.

Jeśli nie jesteś pewien czy w Twojej sytuacji przysługuje samochód zastępczy napisz do nas! FORMULARZ KONTAKTOWY

Wynajem samochodu zastępczego to MINIMUM FORMALNOŚCI i proste zasady. 

Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory
Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

MLP SERWIS© 2021

Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo