Co można osiągnąć dzięki łączeniu tworzyw ?

Spawanie plastiku bemoeo w VW polo 6n

Technik łączenia tworzy sztucznych jest kilka, jednak najpopularniejsze są trzy. Pierwsza i najprostsza metoda polega na wykorzystaniu materiału z okolic naprawy i z reguły tego sposobu stosuje się w przypadku małego uszkodzenia np. pęknięcia lub tworzywa, które nie jest do zlokalizowania po nazwie - dzieje się tak w przypadku części nieoryginalnych. Druga metoda wykorzystywana w spawaniu tworzyw sztucznych to celowe tworzenie rowka roboczego i przygotowania "nowego" miejsca na tworzywo, które podawane jest albo ręcznie albo z podajnika w postaci lasek. Trzecia metoda, choć nowa to jednak ma swoje szerokie zastosowanie szczególnie tam gdzie mamy do czynienia z dużymi połaciami, które pracują np. zderzaki lub błotniki. Mowa tutaj o specjalnych wszywkach, które wtapia się w głąb materiału. Wtopione metalowe druciki nadają sztywności naszemu elementowi. Sztywność w tym przypadku zależna jest od ilości użytych wszywek. Czysto teoretycznie jesteśmy w stanie dzięki tej technice połączyć zderzak, który składa się z dwóch osobnych części. Oczywiście później następują kolejne prace, wykorzystujące pozostałe techniki, tak aby osiągnąć zadowalający efekt wizualny.

- TECHNIKA ŁĄCZENIA TWORZYW SZTUCZNYCH - 

Kiedy już oczyściliśmy miejsce naprawy i mamy pewność, że materiał jest wolnym od zanieczyszczeń, należy przejść do drugiego etapu prac: ustalenia obszaru i techniki pracy. Spawanie plastiku Bemowo ma miejsce wszędzie tam gdzie jest ubytek materiału, pęknięcie wzdłużne lub łączenie dwóch elementów, które rozdzieliły się na skutek użycia siły. W pewnym zakresie możemy mówić również o wykonaniu naddatków pozwalających ukształtować powierzchnie do dalszych prac lakierniczych.

- USTALENIE OBSZARU ROBOCZEGO - 

Spawanie plastiku BEMOWO jak każda inna czynność BLACHARSKO - LAKIERNICZA wymaga czystości. Aby mieć gwarancję, że naprawa odbyła się prawidłowo, należy starannie oczyścić naprawiane miejsce. Mało kto wie, że elementy plastikowe pochłaniają zanieczyszczenia, co sprawia że samo mycie wierzchnie nie wystarczy. Do spawania plastiku są dedykowane preparaty penetrujące, które pozwalają oczyścić i wytrawić żądany obszar. Nie zachowanie podstaw higieny skutkować będzie małą przyczepnością łączony powierzchni, co w rezultacie skutkować będzie pęknięciem spoiny.

- PRZYGOTOWANIE MIEJSCA NAPRAWY - 

Spawanie plastiku BEMOWO, zwane inaczej spawaniem tworzyw sztucznych to jedna z integralnych dziedzin napraw powypadkowych samochodów osobowych. Znajomość w zakresie łączenie tworzyw sztucznych pozwala ograniczyć koszty i przyspieszyć pracę przy naprawie pojazdu. Spawanie plastiku BEMOWO polega na łączeniu tworzyw sztucznych dzięki użyciu wysokiej temperatury oraz specjalnych narzędzi, które w łatwy sposób pozwalają nadać kształt. 

Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory

SPAWANIE PLASTIKU BEMOWO - SPAWANIE TWORZYW SZTUCZNYCH BEMOWO - SPAWANIE ZDERZAKÓW BEMOWO - TWORZYWA SZTUCZNE

JUŻ DZIŚ UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W SERWISIE

Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

MLP SERWIS© 2021

Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo