SPAWANIE PLASTIKU WARSZAWA - NAPRAWA TWORZYW  - SPAWANIE ZDERZAKÓW

Spawanie plastiku Warszawa - robimy to najlepiej!

Spawanie plastiku, zwane inaczej spawaniem tworzyw sztucznych, to jedna z integralnych dziedzin napraw powypadkowych samochodów osobowych. Znajomość w zakresie łączenie tworzyw sztucznych pozwala ograniczyć koszty i przyspieszyć pracę przy naprawie pojazdu. Spawanie plastiku Warszawa polega na łączeniu tworzyw sztucznych, dzięki użyciu wysokiej temperatury oraz specjalnych narzędzi, które w łatwy sposób pozwalają nadać kształt. 

ZOBACZ CO MOŻNA WYDRUKOWAĆ?

Raczej takich sytuacji nie ma, ale zdarza się, że odbudowa elementu jest bardzo skomplikowana i pracochłonna. W sytuacjach trudnych, z pomocą przychodzi druk 3D. Korzyści płynące z tego rozwiązania są ogromne, a do najważniejszych należy przede wszystkim możliwość stworzenia modelu, w którym uzupełniony będzie ubytek, co następnie zrealizujemy na drukarce 3D. Wybór filamentu daje nieograniczone możliwości wpływania na właściwości mechaniczne lub wygląd drukowanego elementu. 

KIEDY JESTEŚMY W SYTUACJI BEZ WYJŚCIA...

CO POWINIENEM WIEDZIEĆ?

Na rynku występuję około 70 rodzajów tworzyw sztucznych, które w sposób nieszablonowy są stosowane we współczesnej motoryzacji. Oznacza to mniej więcej tyle, że dwa elementy posiadające ten sam numer fabryczny, potrafią być wyprodukowane z dwóch różnych rodzajów materiału. Precyzyjne określenie rodzaju tworzywa to element niezbędny do rzeczowej oceny naszych możliwości. Często spotykamy się z zapytaniami telefonicznymi dot. kosztów czy czasu, jednak klient najczęściej nie wie o co konkretnie chodzi. Dobór właściwego tworzywa do potrzeb klienta to jedyna skuteczna metoda przeprowadzenia procesu spawania. Każdy przypadek oczywiście jest inny, a cena w głównej mierze zależy od użytego materiału. Spawamy lub łączymy każdy rodzaj materiału w obrębie motoryzacji, z pominięciem kolektorów dolotowych czy zbiorników wymagających szczelności. Jest to zupełnie inna gałąź napraw tworzyw sztucznych. Najczęściej spawamy elementy karoserii, które wykonane są z: PE, PC, PA, PP, PP+EPDM, ABS, POM, PA66, PA46. Naprawiamy również poszycia z włókna szklanego oraz PUR.

JAK WYGLĄDA SKOŃCZONA NAPRAWA?

Spawanie plastiku Warszawa w VW polo 6n zakończone sukcesem

Technik łączenia tworzy sztucznych jest kilka, jednak najpopularniejsze są trzy. Pierwsza i najprostsza metoda polega na wykorzystaniu materiału z okolic naprawy i z reguły tego sposobu stosuje się w przypadku małego uszkodzenia lub tworzywa, które nie jest do zlokalizowania po nazwie - dzieje się tak w przypadku części nieoryginalnych. Druga metoda wykorzystywana w spawaniu tworzyw sztucznych to celowe tworzenie rowka roboczego i przygotowania "nowego" miejsca na tworzywo, które podawane jest albo ręcznie albo z podajnika w postaci lasek. Trzecia metoda, choć nowa to jednak ma swoje szerokie zastosowanie szczególnie tam gdzie mamy do czynienia z dużymi połaciami, które pracują np. zderzaki lub błotniki. Mowa tutaj o specjalnych wszywkach, które wtapia się w głąb materiału. Wtopione metalowe druciki nadają sztywności naszemu elementowi. Sztywność w tym przypadku zależna jest od ilości użytych wszywek. Czysto teoretycznie jesteśmy w stanie dzięki tej technice połączyć zderzak, który składa się z dwóch osobnych części. Oczywiście później następują kolejne prace, wykorzystujące pozostałe techniki, tak aby osiągnąć zadowalający efekt wizualny.

TECHNIKA ŁĄCZENIA TWORZYW SZTUCZNYCH

Kiedy już oczyściliśmy miejsce naprawy i mamy pewność, że materiał jest wolnym od zanieczyszczeń, należy przejść do drugiego etapu prac: ustalenia obszaru i techniki pracy. Spawanie plastiku Warszawa ma miejsce wszędzie tam, gdzie jest ubytek materiału, pęknięcie wzdłużne lub łączenie dwóch elementów, które rozdzieliły się na skutek użycia siły. W pewnym zakresie możemy mówić również o wykonaniu naddatków pozwalających ukształtować powierzchnie do dalszych prac lakierniczych.

USTALENIE OBSZARU ROBOCZEGO

Spawanie plastiku Warszawa jak każda inna czynność blacharsko-lakiernicza, wymaga czystości. Aby mieć gwarancję, że naprawa odbyła się prawidłowo, należy starannie oczyścić naprawiane miejsce. Mało kto wie, że elementy plastikowe pochłaniają zanieczyszczenia, co sprawia że samo mycie wierzchnie nie wystarczy. Do spawania plastiku są dedykowane preparaty penetrujące, które pozwalają oczyścić i wytrawić żądany obszar. Nie zachowanie podstaw higieny skutkować będzie małą przyczepnością łączony powierzchni, co w rezultacie skutkować będzie pęknięciem spoiny i niepowodzeniem naprawy.

PRZYGOTOWANIE MIEJSCA NAPRAWY

Logo firmy MLP Serwis Warszawa Mory
Płatności elektroniczne możesz zrealizować przez PayPal. pomoc drogowa Warszawa
W MLP Serwis zapłacisz kartą Master Card np. za pomoc drogowa 24h Warszawa
Można płacić kartą VISA w MLP Serwis Warszawa Mory Bezgotówkowa likwidacja szkód warszawa

MLP SERWIS

UL. POZNAŃSKA 4

05-850 MORY

TEL. 534 045 623

 

MLP SERWIS© 2021

Naprawy powypadkowe bemowo zatrudnia najlepszych blacharzy bemowo i lakierników bemowo